Знайшла на форумі інструкцію до Гофен 400, де написано: «є дані, що препарат може перешкоджати виникненню вагітності». У довіднику такого немає. Кому вірити? Як позбутися від болю при місячних без Гофена? Інші ліки не допомагають, а я дуже хочу дитину.


Згідно з офіційними даними інструкції Гофен 400, дисменорея (тобто хворобливі менструації) є показанням до призначення капсул, а в списку протипоказань до використання даного препарату планована вагітність не згадується.

Проте, якщо ви плануєте вагітність, то слід в обов’язковому порядку сходити в жіночу консультацію і пройти всі необхідні обстеження. Проблема полягає в тому, що хворобливі місячні можуть бути симптомом вродженої або набутої патології, яка може стати причиною безпліддя або порушить нормальний перебіг вагітності і пологів.

Також слід врахувати, що у вашому випадку правильна відповідь на питання «Як позбутися від болю в животі при місячних» може дати тільки акушер-гінеколог, який також проконсультує вас з приводу прийому інших лікарських препаратів в такий важливий для вас період.