Які жарознижуючі таблетки найкращі? Чи можна використовувати жарознижуюче при грипі та ГРВІ без шкоди для здоров’я?


Дійсно, далеко не всі жарознижуючі таблетки можна використовувати без шкоди для здоров’я при грипі та ГРВІ. Так, наприклад, ацетилсаліцилова кислота (вона ж відомий всім Аспірин) здатна спровокувати у хворого на грип серйозні геморагічні ускладнення, такі, наприклад, як носові кровотечі.

Тим часом, капсули Гофен можна приймати навіть в розпал епідемії грипу, оскільки вони таких наслідків не викликають. Крім досить сильного жарознижуючого ефекту, ібупрофен (діюча речовина капсул Гофен) має протизапальну і знеболюючу дію. Таким чином, прийом даного препарату значно поліпшить загальний стан пацієнта.

Також треба сказати, що капсули Гофен діють значно швидше, ніж жарознижуючі таблетки, тому що діюча речовина починає всмоктуватися ще в шлунку. Так що відчутне полегшення ви відчуєте вже через годину після прийому препарату.

Проте, слід враховувати, що капсули Гофен не впливають на причину захворювання (вірус грипу або ГРВІ), тому при перших же ознаках жару і нездужання слід викликати лікаря додому, щоб він призначив повноцінне лікування.

Увага! Якщо на третій день грипу або ГРВІ температура не знижується, слід в терміновому порядку звертатися до фахівця, оскільки, швидше за все, мова йде про бактеріальних ускладненнях, які розвиваються на тлі зниженого під впливом вірусної інфекції імунітету (гострий тонзиліт, гострий отит, гострий гайморит, гострий бронхіт, гостра бронхопневмонія і т.п.). Лікар-терапевт виявить вогнище інфекції та призначить відповідне лікування (антибіотикотерапія, а також кошти місцевого впливу (відхаркувальні і бронхорасширяючі при бронхіті, вушні краплі при отиті і т.п.)).