Наскільки небезпечно для здоров’я приймати ібупрофен від зубного болю?


Ібупрофен – препарат з групи нестероїдних (негормональних) протизапальних лікарських засобів, для якого характерна добра переносимість (побічні ефекти зустрічаються відносно рідко, якщо порівнювати з іншими медикаментами з цієї ж групи).

Разом з тим, як і будь-який інший лікарський засіб, ібупрофен має свої протипоказання. Перш за все, він може спровокувати різке погіршення стану у пацієнтів з гострою формою будь-якого виразкового ураження шлунково-кишкового тракту (неспецифічний виразковий коліт, виразкова хвороба шлунку, хвороба Крона та ін.).

Крім того, також як і інші препарати цієї групи, ібупрофен протипоказаний хворим з так званої аспириновой астмою, а також при інших видах непереносимості нестероїдних засобів взагалі або ібупрофену зокрема.

Щоб зберегти здоров’я, приймаючи ібупрофен від зубного болю, слід пам’ятати про дотримання дозування. Максимальна доза одного прийому – 400 мг (1 капсула Гофен 400 або 2 капсули Гофен 200). Повторний прийом препарату не слід проводити раніше, ніж через 4 години. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 1200 мг (3 капсули Гофен 400 або капсул Гофен 200).

Однак, якщо підходити до питання максимально строго, то найбільша небезпека прийому ібупрофену від зубного болю полягає в тому, що нерідко пацієнти використовують даний препарат як ліки, а не як тимчасове знеболююче, забуваючи, що в даному випадку зцілити від хвороби може тільки візит до стоматолога .

Відкладаючи візит до стоматолога, ви ризикуєте своїм здоров’ям, оскільки відсутність адекватного лікування загрожує самими різними ускладненнями (втрата зуба, флюс, остеопороз кісткової тканини в області кореня ураженого зуба, онкологічні захворювання ротової порожнини та ін.).