Лікар сказав, що у мене головний біль напруги – як лікувати? Призначив масаж – стало трохи легше, але головний біль іноді мучить. Що робити? Терпіти?


Лікувати головний біль напруги слід комплексно, використовуючи як немедикаментозні (масаж), так і медикаментозні методи впливу. Відразу відзначимо, що терпіти біль ні в якому разі не можна. Больовий синдром може викликати рефлекторний спазм м’язів шиї і / або судин головного мозку, створюючи таким чином так званий порочне коло: біль посилює спазм, а спазм, в свою чергу, посилює біль.

Щоб уникнути подібних ускладнень, необхідно при перших же ознаках наростання больового синдрому приймати препарати від головного болю. Оптимальний варіант – Гофен 200. Препарат випускається в капсулах, які розчиняються в шлунково-кишковому тракті набагато швидше таблеток, тому ви відчуєте полегшення вже на п’ятнадцятій хвилині після прийому.

Діюча речовина капсул – ібупрофен, який має виражену знеболюючу дію і при цьому викликає побічні ефекти значно рідше, ніж інші препарати з цієї ж групи.

Треба сказати, що існує велика кількість методів лікування головного болю напруги – від фізіотерапевтичних процедур до допомоги психолога (якщо біль викликається постійними стресами). Радимо обговорити прийом Гофена, а також можливість використання інших методів впливу на больовий синдром з лікуючим лікарем.