Читав інструкцію із застосування Гофен. Там сказано, що пацієнтам, які перенесли виразку дванадцятипалої кишки, його треба застосовувати з обережністю. Що це означає (хочу використовувати Гофен як ліки проти зубного болю)?


Ібупрофен, діюча речовина капсул Гофен, входить до групи нестероїдних протизапальних засобів, які при тривалому застосуванні можуть сприяти виникненню виразок у шлунково-кишковому тракті.

Треба сказати, що при прийомі ібупрофену подібні ускладнення виникають значно рідше, ніж у разі використання інших препаратів цієї групи. Тому пацієнтам, у яких є ті чи інші фактори ризику виникнення виразок (перенесена виразка, хронічний гастрит, спадкова схильність і т.п.), радять зупинити свій вибір саме на капсулах Гофен.

Проте, кожен випадок глибоко індивідуальний, тому перш ніж почати прийом препарату, найкраще порадитися з лікарем гастроентерологом. Таким чином, зацікавила вас фраза в інструкції по застосуванню Гофен означає, що препарат слід використовувати за рекомендацією і під наглядом лікаря, по можливості, уникаючи тривалого прийому.

Слід врахувати, що ліки проти зубного болю самі по собі не призначені для тривалого застосування (тижні, місяці). Як правило, їх призначають для усунення реакції запалення після проведення стоматологічних маніпуляцій, а також в якості «швидкодопоміжного» засобу при гострому больовому синдромі. Гофен зніме сильний зубний біль, але вилікувати зуби може тільки лікар!

Бережіть себе, своєчасно звертайтеся за допомогою до стоматолога. Будьте здорові.