Гофен 400


Препарат Гофен 400: інструкція до застосування

 

Склад препарату Гофен 400

Відповідно до назви, капсули Гофен 400 містять 400 мг ібупрофену – діюча речовина препарату. Саме така доза ібупрофену вважається максимально допустимою разовою терапевтичною дозою для дорослої людини.

Так що дана форма випуску розрахована на дорослих людей, які потребують максимальної переносимої дози болезаспокійливого препарату. Якщо ви себе до таких не відносите, пропонуємо прочитати статтю про більш зручне дозування лікарської форми Гофен 200.

Ібупрофен (Гофен 400) як нестероїдний протизапальний засіб

Ібупрофен (Гофен 400) відноситься до нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), для яких характерні три позитивних ефекти: болезаспокійливий, протизапальний і жарознижуючий.

НПЗЗ – група лікарських препаратів, родоначальником яких є відома всім ацетилсаліцилова кислота. Всі речовини з цієї групи володіють трьома ефектами – знеболюючим (звідси інша назва групи – ненаркотичні анальгетики), протизапальним та жарознижувальним.

Кому підійде препарат Гофен 400

Препарат Гофен 400 показаний як симптоматичне болезаспокійливе, при сильно вираженому больовому синдромі, а також як жарознижувальне, при гарячковому синдромі. Особливості застосування, в кожному конкретному випадку, ви можете дізнатися, пройшовши по посиланням на відповідні статті нашого сайту:

  • головний біль;
  • жарознижуючий для дорослих;
  • зубний біль;
  • сильний біль при місячних.


Спосіб застосувати і дозування Гофен 400

Гофен 400 мг рекомендований дорослим і дітям з масою тіла ≥ 40 кг: рекомендована початкова доза становить 400 мг ібупрофену кожні 4-6 годин. Не застосовувати більше 1200 мг протягом 24 годин.

Капсули, як правило, приймають під час вживання їжі, не розжовуючи, запиваючи водою. Пацієнти літнього віку не потребують спеціального підбору дози.

Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 3 днів, а при застосуванні, для полегшення болю, більше 4-х днів, необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу і коригування схеми лікування.

Можливі побічні дії

Найбільш часто зустрічаються такі побічні симптоми як висип, біль в животі, нудота, запаморочення, двоїння в очах, сльозотеча, дратівливість, порушення сну.

Більш докладний список побічних ефектів наведено в інструкції по застосуванню препарату, яка міститься в упаковці. При появі ознак непереносимості компонентів Гофен 400 слід припинити прийом капсул.

Взаємодія Гофен 400 з іншими медичними препаратами

Гофен 400 не можна приймати разом з іншими препаратами цієї ж групи (аспірин, анальгін, парацетамол, індометацин, диклофенак та ін.), а також із стероїдними протизапальними засобами, оскільки підвищується ризик появи виразок і ерозій шлунково-кишкового тракту.

Діюча речовина препарату може посилювати дію лікарських засобів, які «розріджують» кров (непрямі антикоагулянти, антиагреганти і фібринолітики).

Ібупрофен знижує активність багатьох антигіпертензивних і діуретичних засобів, а при спільному використанні з калійзберігаючими діуретиками можливий розвиток гіперкаліємії.

Антациди і холестирамін порушують всмоктування ібупрофену, знижуючи ефективність його дії. Крім того, капсули Гофен 400 погано сумісні з наступними препаратами:

  • дігоксин, препарати літію і метотрексат (викликає затримку лікарських речовин в організмі, внаслідок чого виникає загроза передозування);
  • лікарські засоби, що індукують активність ферментів печінки – барбітурати, фенітоїн, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти (можливий негативний вплив на печінку);
  • інсулін і пероральні гіпоглікемічні засоби (потенціювання ефекту, можливий розвиток гіпоглікемічного стану);
  • деякі антибіотики (посилюється нефротоксичний ефект цефалоспоринів і аміноглікозидів, при спільному прийомі з антибіотиками хінолонового ряду можливий розвиток судомного синдрому).

 

Більш докладний список лікарських взаємодій, наведено в інструкції по застосуванню препарату, яка міститься в упаковці.