Гофен 200


Гофен 200: показання, протипоказання, інструкція із застосування

Склад і механізм дії Гофен 200

 

Капсули Гофен 200 містять 200 мг ібупрофену, який відноситься до групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) і є діючою речовиною даного препарату.

НПЗЗ – група лікарських препаратів, родоначальником яких є відома всім ацетилсаліцилова кислота. Всі речовини з цієї групи володіють трьома ефектами – знеболюючим (звідси інша назва групи – ненаркотичні анальгетики), протизапальним та жарознижувальним.

 

Гофен 200: таблетки або капсули

 

Гофен 200 являє собою капсули, в м’якій оболонці яких знаходиться речовина. Подібна лікарська форма забезпечує швидке всмоктування діючої речовини в кров і настання знеболюючого ефекту.

 

Показання до прийому Гофен 200

Симптоматичне лікування головного, зубного та періодичного менструального болю. Гарячка та біль у м’язах при застуді.

 

При сильно вираженому больовому синдромі у дорослих рекомендується приймати Гофен 400, який містить в два рази більшу дозу діючої речовини.

 

Протипоказання до прийому Гофен 200

 

–  Підвищена чутливість до ібупрофену чи до будь-якого з компонентів препарату.

– Хворим, які мають в анамнезі бронхоспазм, астму, риніт або висипання на шкірі, пов’язані із застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ).

– Слід уникати застосування Гофену одночасно з іншими нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ), включаючи селективні інгібітори циклооксигенази-2 (ЦОГ-2).

–  Хворим, які мають в анамнезі шлунково-кишкову кровотечу або перфорацію після застосування НПЗЗ.

–  Виразкова хвороба шлунка/кровотеча нині або в анамнезі (два і більше чітких епізодів загострення виразкової хвороби чи кровотечі).

–  Хворим із тяжкою нирковою, серцевою або печінковою недостатністю, ішемічна хвороба серця або тяжка серцева недостатність.

–  Дітям з масою тіла менше 20 кг (для Гофену 200).

–  Дітям з масою тіла менше 40 кг (для Гофену 400).

–  Хворим із цереброваскулярними або іншими активними формами кровотечі.

–  Хворим із незрозумілою етіологією порушення кровотворення.

–  Хворим із порушенням дегідратації, яка викликана блюванням, діареєю або недостатнім вживанням рідини.

ІІІ триместр вагітності.

 

Спосіб застосування та дози Гофен 200

 

Застосування препарату Гофен 200 мг можливе дітям з масою тіла не < 20 кг. Максимальна добова доза ібупрофену становить 20-30 мг на кілограм маси тіла, розділена на 3-4 прийоми з інтервалом прийому 6-8 годин. Не перевищувати максимально допустиму добову дозу.

Діти з масою тіла 20-29 кг: рекомендована початкова доза –200 мг ібупрофену. Максимальна добова доза становить 600 мг ібупрофену.

Діти з масою тіла від 30 до 39 кг: рекомендована початкова доза – 200 мг ібупрофену. Максимальна добова доза становить 800 мг ібупрофену.

Капсули, як правило, приймають під час вживання їжі, не розжовуючи, запиваючи водою.

Пацієнти літнього віку не потребують спеціального підбору дози.

Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 3 днів, а при застосуванні для полегшення болю більше 4-х днів, необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та коригування схеми лікування.

 

Інструкція щодо заходів безпеки при прийомі Гофен 200

 

 

Можливі побічні дії

 

Найбільш часто зустрічаються такі неприємні симптоми як висип, біль в животі, нудота, запаморочення, двоїння в очах, сльозотеча, дратівливість, порушення сну. Більш детальний перелік побічної дії наведений в інструкції з медичного застосування, яка міститься всередині упаковки.

При появі ознак непереносимості компонентів Гофен 200 слід припинити прийом капсул.

 

 

Взаємодія Гофен 200 з іншими медичними препаратами

 

Гофен 200 не можна приймати разом з іншими препаратами цієї ж групи (аспірин, анальгін, парацетамол, індометацин, диклофенак та ін.), А також із стероїдними протизапальними засобами, оскільки підвищується ризик появи виразок і ерозій шлунково-кишкового тракту.

Діюча речовина препарату може посилювати дію лікарських засобів, які «розріджують» кров (непрямі антикоагулянти, антиагреганти і фібринолітики).

Ібупрофен знижує активність багатьох антигіпертензивних і діуретичних засобів, а при спільному використанні з калійзберігаючимидіуретиками можливий розвиток гіперкаліємії.

Антациди і холестирамін порушують всмоктування ібупрофену, знижуючи ефективність його дії. Крім того, капсули Гофен 200 погано сумісні з наступними препаратами:

✓ дігоксин, препарати літію і метотрексат (викликає затримку лікарських речовин в організмі, внаслідок чого виникає загроза передозування).

✓ лікарські засоби, що індукують активність ферментів печінки – барбітурати, фенітоїн, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти (можливий негативний вплив на печінку);

✓ інсулін і пероральні гіпоглікемічні засоби (потенціювання ефекту, можливий розвиток гіпоглікемічного стану);

✓ деякі антибіотики (посилюється нефротоксичний ефект цефалоспоринів і аміноглікозидів, при спільному прийомі з антибіотиками хінолонового ряду можливий розвиток судомного синдрому).

Більш детальний перелік лікарських взаємодій наведений в інструкції з медичного застосування, яка міститься всередині упаковки.

 

 

Взаємодія з алкоголем

 

Гофен 200 погано сумісний з алкоголем, оскільки взаємно посилюється негативний вплив на печінку. Крім того, ібупрофен потенціює інші побічні ефекти алкоголю, підвищуючи його загальну токсичність.

 

Гофен 200 в період вагітності і лактації

 

Прийом Гофен 200 категорично протипоказаний в третьому триместрі вагітності. У першому і другому триместрах препарат можна приймати тільки в тих випадках, коли, на думку лікаря, користь від прийому капсул  значно перевищує ризик розвитку патології у дитини (є дані, що свідчать про можливість переривання вагітності при прийомі НПЗЗ на ранніх термінах гестації).

 

Ібупрофен та його метаболіти в незначній кількості проникають в грудне молоко, тому доза Гофен 200 для годуючої матері повинна бути якомога менше, а період прийому якомога коротше. У тих випадках, коли необхідний тривалий прийом, лікарі рекомендують тимчасово перейти на штучне вигодовування.